Głosujemy za Europę - WeVote For Europe

W tym roku świętujemy 15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W 2004 roku, na mocy Traktatu akcesyjnego podpisanego w Atenach, 10 nowych państw, w tym Polska, dołączyło do wspólnoty europejskiej. Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata promujemy wartości społeczeństwa obywatelskiego, i głęboko wierzymy w to, że  czynny udział w wyborach jest jednym z najważniejszych praw i obowiązków obywatela.W zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego uprawnionych do głosowania jest ponad 360 000 000 obywateli państw członkowskich, dlatego wraz z 100 innymi festiwalami zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wyborach, które odbędą się 26 Maja.  W tym głosowaniu wybierzemy naszych przedstawicieli w instytucji Unii Europejskiej, która kontroluje Komisję Europejską i współdecyduje o budżecie Unii Europejskiej. Ten wybór będzie mieć bezpośredni wpływ na naszą przyszłość. 

 

fot. Paweł Krupek

fot. Paweł Krupek

 

„Mówi się nam dziś, że nie ma już o co walczyć. Mimo to walczycie. Walczycie o klimat. Walczycie przeciwko seksizmowi. Walczycie o prawo do tego, by kochać kogo chcecie i bycia, kim chcecie być. Walczycie przeciwko przemocy, używaniu broni palnej i niesprawiedliwościom na całym świecie. My, festiwale Europy, robimy wszystko, co jest w naszej mocy, by za Wami nadążyć. Tworzymy przestrzeń, gdzie wszyscy mogą być wolni, cieszyć się sobą nawzajem i muzyką. Dziękujemy za zaangażowanie. Dziękujemy, że celebrujecie swoją wolność na naszych festiwalach. Dziękujemy, że uczestniczycie w walce o lepszy świat, że głosujecie w Wyborach Europejskich, by stworzyć przyszłość, w której będziemy mogli niezmiennie razem świętować na festiwalach w Europie.Chcemy pokazać Wam efekty głosowania. Chcemy pokazać solidarność w całej Europie. Chcemy zachęcić wszystkich do udziału w Wyborach do Parlamentu Europejskiego. DZIĘKUJEMY za głosowanie!

 

Gdyby nie udział w wyborach, nie mielibyśmy wolności słowa, ochrony środowiska, praw człowieka, wolnej prasy i tak wielu innych osiągnięć.

 

Dlatego właśnie DZIĘKUJEMY!”

Kampania #WeVoteForEurope jest inicjatywą YOUROPE, Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali w związku z Wyborami do Parlamentu Europejskiego (26 Maja 2019)