Znamy finalistów Eliminacji do Pol’and’Rock Festival!

W klubie Stary Maneż w Gdańsku zakończył się właśnie ostatni z koncertów półfinałowych Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Do zespołów wyłonionych w Poznaniu i Wrocławiu dołączyły Sunsmoke, Hurrockaine i Vane, które 22 czerwca w warszawskiej Progresji zawalczą o możliwość wystąpienia na scenach Pol’and’Rock Festival.

To już 11. edycja Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata, dających zespołom z całej Polski (choć nie tylko) możliwość zaprezentowania się przed publicznością festiwalu organizowanego przez Fundację WOŚP. Z setek wykonawców, którzy nadeślą swoje płyty, jurorzy wybierają najlepszych, kwalifikując ich do jednego z koncertów półfinałowych. Występ na żywo dla niektórych z nich staje się przepustką do wielkiego finału, a wreszcie występu na Pol’and’Rock Festival.

Dziś w Gdańsku odbył się ostatni z koncertów półfinałowych, w trakcie którego wystąpili: Moyra, Sunsmoke, Hurrockaine, Dive, Vane, Echa i BAiKA. Jak zawsze, koncert eliminacyjny okazał się prawdziwie wybuchową mieszanką muzycznych gatunków – publiczność miała okazję posłuchać i głośnego metalowego grania, i różnych odsłon rocka, a wreszcie i odrobiny rapu. Cechą wspólną wszystkich tych występów była niesamowita energia i niezwykły kontakt z widownią.

Tradycyjnie, w trakcie Eliminacji pojawili się również wykonawcy spoza stawki – Agata Karczewska (gość specjalny) oraz Łydka Grubasa (gwiazda wieczoru) – laureaci wcześniejszych edycji Eliminacji.

Eliminacje do Pol'and'Rock Festival/fot. Grzegorz Adamek