740 zgłoszeń w Eliminacjach do #polandrock2023!

Kierunek: nowa muzyka! Takie hasło zakrzyknęliśmy kilkanaście lat temu, po raz pierwszy organizując Eliminacje do Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Fundacja WOŚP po raz kolejny postawiła sobie za cel zaprezentowanie w trakcie Pol'and'Rock Festival - obok niekwestionowanych gwiazd - również dobrze rokujących, ale nieznanych jeszcze szerokiej publiczności, wykonawców. Żeby wyłonić artystów, którzy otrzymają zaproszenie do występu na festiwalu, organizuje Eliminacje. To szansa dla obiecujących zespołów, nie tylko z Polski. 
 

W tym roku, aby uczestniczyć w Eliminacjach, należało wypełnić specjalny formularz. Z opcji tej skorzystało 740 zespołów - to o 227 więcej niż przed rokiem! Na udział zdecydowały się również kapele spoza Polski: z Białorusi, Czech (3 zespoły), Estonii, Holandii, Irlandii (2 zespoły), Islandii, Mongolii, Niemiec (8 zespołów), Rumunii (2 zespoły), Serbii, Singapuru, Ukrainy, Wielkiej Brytanii (4 zespoły) i Włoch.

Kto zostanie laureatem czternastej edycji Eliminacji?

Wyboru laureatów, czyli zespołów, które otrzymają zaproszenie na 29. Pol'and'Rock Festival, dokona w maju specjalna komisja pod przewodnictwem Jurka Owsiaka. Półfinałowy koncert nie będzie organizowany.

"Niestety, ekonomia spowodowała, że musieliśmy zrezygnować z tak lubianych przez wszystkich Eliminacji w klubowej atmosferze. Specjalna ekipa naszego jury, którą przedstawimy w najbliższym wydaniu Zaraz Będzie Ciemno, przesłucha wszystkie zgłoszone propozycje i wyłoni laureatów, z którymi spotkamy się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Mamy ogromną nadzieję, że, tak jak miało to miejsce rok temu, gdy w podobny sposób wyłanialiśmy kapele, utrzymamy niezwykle wysoki i przypadający wszystkim do gustu poziom. Jeszcze raz dziękujemy za masę zgłoszeń i chęć występu na naszym festiwalu" - Jurek Owsiak


 

Za sprawą Eliminacji do Pol'and'Rock Festival (w przeszłości Przystanek Woodstock), wielbiciele muzyki mieli okazję poznać zespoły takie jak Nocny Kochanek, Tabu, Enej, Łydka Grubasa czy Kwiat Jabłoni. 

Żródło: polandrockfestival.pl/